logo

Isolierglasproduktion

PRODEJ A SERVIS sklářských strojů

Isolierglasproduktion

VHW - Plně automatická myčka se sušičkou pro ploché sklo

5 oddělených mycích stupňů obsahující 8 cylindrických kartáčů, integrovaná před-mycí zóna a zóna konečného sušení. Plně elektronická kontrola obou,  transportní rychlosti skel i rychlosti otáčení kartáče od malých ke středním rozměrům až do 18m/min. Naprogramované umístění kartáčů a řízení přepravy skel až do 60-ti mm tloušťky.  Automatické rozpoznání a speciální program pro jemně pochromované skleněné tabule. Minimální spotřeba vody zásluhou užívání vodního oběhu.

TAL 60 N - Zařízení pro manuelní tmelení 1-složkovým nebo 2-složkovým tmelem

Kombinované kompaktní zařízení na pro tmelení izolačních prvků.  Kontrolovatelný obsah výstupu až do 4 l/min. Nastavitelné procento mixování od 1:8,5 do 1:12,5. Staticky přesné mixovací hadice zaručuji dokonalé promíchání tmelicího materiálu. Prodloužené těsnící rameno pro optimalizovaný výkon ve velmi širokém pracovním rozsahu. Automatická kontrola úrovně pro udržení vybrané pracovní výše tmeleného dílu. Automatická kontrola rovnováhy umožňuje téměř beztížnou manipulaci kombinovaného  míchacího zařízení hadice - vstřikovací tryska.  Elektronický systém řízení míchacího/měřícího agregátu.

Stanice HLP

HLP - Kombinovaná stanice pro skládání a lisování izolačních skel

Plně automatická kombinovaná stanice s integrovanou řídící funkcí sledu pro skládání a lisování izolačních skel právě na jednom stroji pro základní redukci celkové vzdálenosti. Integrovaný senzor regulující shodnou kompletaci, následující čas a regulaci tlaku při lisování. Elektronické měřicí zařízení měřící tloušťku skla a šíři distančního rámečku. "Nekroutivá" ocelová konstrukce, vysoce přesná technika řízení hydraulickými obrážečkami pro torsní hřídele pohyblivých lisovacích kotoučů. Bezpečné a rovinné skládání lisovaných prvků. Přeprava skla vzduchovou flotací v zadní stěně pevného lisovacího kotouče. Vakuový přísavný držák vestavěný do pohyblivých lisovacích kotoučů garantuje bezpečné držení skládaných těžký skleněných tabulí. 

Lis s plnění plynem

FPS-US - automatické zařízení pro lisování a plnění skel plynem

Plně automatické zařízení pro plnění plynem jednotek izolačního skla v kombinovaném plochém lisu. Vhodné pro dvojitá izolační skla, litá skla, spojená skla, max. tloušťka skla pro každou ze dvou tabulí je 12mm.

Stroj je vybaven dokonalou technikou plnění plynem, která plyn do jednotky naplní absolutně bezvířivě.

Pro použití vzácných plynů jako je Xenon, Krypton - zařízení nabízí základ doposud nepoznané plnicí techniky s téměř neznatelnou ztrátou plynu, která je minimalizována na 10%. Pro použití smíchaných plynů je také zařízení velice vhodné, protože typy plynů budou přesně dávkovány, naplněny postupně do jednotky tak, že se zabrání předčasnému smíchání plynů,  které je relativně neefektivní.

FPS U2

FPS-U2 - Automatický lis pro plnění plynem

 

Plně automatická linka k plnění izolačních skel plynem v kombinovaném plochém lisu. Je určen k plnění dvojsklel a trojskel. Stroj má dokonalou plnící techniku, která zajišťuje plnění izolačního skla bez profukování.

 

Na tomto zařízení je možno plnit dvěma plyny . V procesu plnění u strojů typu LISEC FPS/U2 nedochází ke klenutí a také nedochází k nadměrnému upnutí tabulí skla, ale naopak tabule skla zůstávají v planimetrii plochy nezměněny. Novinka procesu plnění plynem spočívá v technice plnění, kde nedochází k profukování, které zajišťuje plynová komora, jež vzniká mezi lisovacími deskami. Pomocí těsnění, která se nachází na koncích lisu, se vytváří komora, jež tvoří okolí izolačního skla. Do této komory ze spodu stoupá plyn, který vyplňuje izolační sklo a vytlačuje uzavřený vzduch směrem nahoru.

 

Složení tabulí skla s následným lisování probíhá u typu stroje FPS/U v kombinovaném plochém lisu. Zařízení k měření jsou zařazeny před lisem.

 

Pokud neprobíhá plnění plynem, stroj plní pouze funkci stroje na sestavování izolačních skel a je také vhodný pro sestavování a lisování různých modelů. Podle typu stroje probíhá registrování celkové tloušťky a velikosti manuelně, popř. je v měřící zóně automatické.

Výhodou tohoto stroje je, že doba cyklu na plnění plynem jak pro malá, tak i pro velká izolační skla stejných výšek zůstane přibližně stejná.

Velmi výhodný je tento postup z hlediska doby cyklu, protože prostřednictvím plnění dvou izolačních skel zároveň dosahuje kapacita stroje až 80%.

ER 140 - Otočný tmelící stolek s integrovaným horizontálním rotorem

Tmelící stolek se savkami umístěnými na stejné úrovni jako horizontální dopravní pás. To znamená, že přeprava skel na tmelící stolek je snadná. Integrovaný horizontální rotor se točí na zvýšené úrovni zatímco element je držen dvěma savkami. Tmelení probíhá během rotace. Po spuštění dolu je prvek automaticky uvolněn. Stolek je vybaven 4-mi teleskopickými rameny, která mohou být individuálně prodlužována k podpírání velkých skel.